„Kocham Cię Mamo, Kocham Cię Tato” – pod takim hasłem odbyła się doniosła uroczystość poświęcona Kochanym Rodzicom. 8 czerwca o godz. 17:00 w Domu Strażaka w Zmiennicy zgromadzili się licznie Rodzice, ich pociechy oraz nauczyciele.

dMiO

 

         Spotkanie rozpoczął p. dyr. Gabriel Konieczny, który w krótkich słowach przedstawił własne refleksje na temat tych jakże ważnych dni. Wspominał swoje dzieciństwo i ogromny wkład rodziców w wychowanie i wykształcenie. Zwrócił się do zebranych Gości, aby z uwagą prześledzili to, co przygotowali uczniowie pod czujnym okiem wychowawców i nauczycieli.

         Młodsze dzieci pięknie ubrane recytowały dla swoich Rodziców wiersze, których słowa z pewnością płynęły z głębi ich serduszek. Nie można tutaj nie wspomnieć o tańcu uczniów z oddziału przedszkolnego. Przebrane w stroje krakowskie dziewczynki wraz z partnerami zatańczyli „Krakowiaka” do słów wyśpiewanych przez swoje koleżanki z klasy.

Starsze dzieci z klas IV-VI przygotowały piosenki oraz tańce współczesne.
W piosenkach wykazały się inwencją twórczą, ponieważ tak zmieniały słowa znanych przebojów, by dopasować je do święta, które obchodzono. Wzruszenie widoczne na twarzach Mam i Tatusiów było najlepszym podziękowaniem za trud włożony w liczne próby i występ.

W tym miejscu podziękowania należą się wszystkim wychowawcom i p. Renacie Drozdowskiej, która czujnym „muzycznym” okiem i uchem czuwała nad przygotowaniami. Nie sposób nie wspomnieć także o pięknej dekoracji, którą stworzyły p. Monika Rachwał i p. Barbara Grzesik. Nieodzowną pomocą służył p. Wiesław Rachwał, który czuwał nad sprawami nagłośnienia w Sali. Słowa uznania należą się również nauczycielom, którzy przygotowali stoły oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy p. Agnieszce Leń i p. Pawłowi Boroniowi za robienie zdjęć i filmików. Z pewnością te utrwalone chwile będą miłą pamiątką dla wszystkich.

         Dzieci przygotowały się i zaprezentowały najlepiej jak potrafią.
Z całą pewnością ujęły tym występem Rodziców za serce i dostarczyły im wiele radości. Sprawiły, że ten dzień stał się odskocznią od codziennych trosk i obowiązków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pracę nad montażem słowno – muzycznym: koordynatorowi – p. Barbarze Grzesik, p. dyr. Gabrielowi Koniecznemu, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły, dzieciom oraz Rodzicom, którzy taki licznie przybyli do Domu Strażaka.

mw

Zdjęcia w galerii