Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

V Edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Mitologii Greków i Rzymian

„ W świecie mitów”

     Już po raz piąty w Szkole Podstawowej w Przysietnicy Nr 1 , 15 marca 2019 roku, spotkali się uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych na gminnym konkursie wiedzy o mitach. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą starożytną, która dała podwaliny pod kulturę europejską i jest żywa również dzisiaj.

mity

Konkurs odbywał się na dwóch poziomach : szkoły podstawowej klasy 4-6 oraz klasy 7 i 8 oraz 3 gimnazjum. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach : etap I polegał na rozwiązaniu testu z zadaniami zamkniętymi, natomiast etap II miał charakter ustnego turnieju , w którym uczniowie, którzy awansowali do tej części konkursu musieli odpowiedzieć na 10 pytań. Do konkursu zgłosili się przedstawiciele wszystkich szkół gminy Brzozów, poza brzozowską szkołą , a naszą placówkę reprezentowali uczniowie : z klasy 5 Weronika Prajsnar w kategorii klas 4- 6 oraz w kategorii klas starszych Julia Trytek z klasy 7 i Mateusz Michalski z klasy 8. Trzeba przyznać, że zrobili to z sukcesem, bo Julka i Mateusz awansowali do II ustnego etapu, w którym dzielnie o miejsce III walczyła Julia Trytek , ostatecznie jednak zajęła miejsce IV, a uczeń Mateusz Michalski uplasował się na V pozycji w klasyfikacji konkursu. Dla uczniów raz jeszcze gratulacje za wiedzę i podziękowania za wysiłek włożony w przygotowania do konkursu!

 

Jadwiga Słota