Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

V Edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Mitologii Greków i Rzymian

„ W świecie mitów”

     Już po raz piąty w Szkole Podstawowej w Przysietnicy Nr 1 , 15 marca 2019 roku, spotkali się uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych na gminnym konkursie wiedzy o mitach. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą starożytną, która dała podwaliny pod kulturę europejską i jest żywa również dzisiaj.

mity

Konkurs odbywał się na dwóch poziomach : szkoły podstawowej klasy 4-6 oraz klasy 7 i 8 oraz 3 gimnazjum. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach : etap I polegał na rozwiązaniu testu z zadaniami zamkniętymi, natomiast etap II miał charakter ustnego turnieju , w którym uczniowie, którzy awansowali do tej części konkursu musieli odpowiedzieć na 10 pytań. Do konkursu zgłosili się przedstawiciele wszystkich szkół gminy Brzozów, poza brzozowską szkołą , a naszą placówkę reprezentowali uczniowie : z klasy 5 Weronika Prajsnar w kategorii klas 4- 6 oraz w kategorii klas starszych Julia Trytek z klasy 7 i Mateusz Michalski z klasy 8. Trzeba przyznać, że zrobili to z sukcesem, bo Julka i Mateusz awansowali do II ustnego etapu, w którym dzielnie o miejsce III walczyła Julia Trytek , ostatecznie jednak zajęła miejsce IV, a uczeń Mateusz Michalski uplasował się na V pozycji w klasyfikacji konkursu. Dla uczniów raz jeszcze gratulacje za wiedzę i podziękowania za wysiłek włożony w przygotowania do konkursu!

 

Jadwiga Słota