21 czerwca 2018 r. cała społeczność szkolna SP w Zmiennicy zakończyła rok szkolny 2017/2018.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” przy akompaniamencie Julii Gazdy grającej na klawiszach. Następnie głos zabrali przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Sebastian Pelczar oraz jego zastępca – Julia Gazda. Serdecznie powitali przybyłych do naszej szkoły gości: sołtysa wsi Zmiennica – p. Sylwestra Tesznara oraz rodziców uczniów, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, a także osiągnęli sukcesy w różnych konkursach. Zwrócili się również do dzieci z oddziału przedszkolnego, dla których nadszedł czas zakończenia pierwszego etapu edukacji. Przypomnieli, że to właśnie dziś przedszkolaki pożegnają swoje panie, zabawki, salę lekcyjną, a od września szkoła przywita ich nowymi wyzwaniami i zadaniami.

rozdanie nagród

Czytaj więcej...

Dzień 17 czerwca 2018 roku był niezwykle ważny w Zmiennicy. Tego dnia bowiem odbył się VIII Piknik Rodzinny połączony z Dniem Mamy i Dniem Taty, który zgromadził całą społeczność zmiennicką i nie tylko. Przybyli na niego również mieszkańcy okolicznych miejscowości. Uroczystego otwarcia imprezy w Domu Strażaka dokonał pan dyrektor Gabriel Konieczny. W swym przemówieniu zaznaczył, że obie uroczystości stanowią bardzo ważny punkt w kalendarzu uroczystości szkolnych. Obchodzimy je co roku i należy przyznać, iż poziom jest coraz wyższy. W imieniu dzieci przywitał zaproszonych Gości, a także złożył rodzicom serdeczne życzenia oraz wyrazy wdzięczności za trud wychowania.

IMG 5302

Czytaj więcej...

Wzorem lat ubiegłych także w tym roku 20 czerwca 2018r. odbył się w Szkole Podstawowej w Zmiennicy Dzień Sportu. Głównym celem, który przyświecał nauczycielom przygotowującym to wydarzenie, czyli p. Jadwidze Słocie i p. Pawłowi Boroniowi, była promocja ruchu, dyscyplin sportowych i motywacji do treningów, ćwiczeń, ale przede wszystkim aktywnej zabawy. Dzień Sportu w naszej szkole to znakomity sposób, by zaszczepić w dzieciach także ducha rywalizacji, nieodłącznego elementu rozwoju społecznego. Najważniejsze jednak, by czas ten kojarzył się dobrą zabawą!

dzien sportu

Czytaj więcej...

Dnia 29 maja 2018r. uczniowie klas 0, I, II i III uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Pierwszym miejscem, które odwiedzili był Teatr Maska, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Bambusowa księżniczka”. Opowieść zainspirowana została japońską baśnią opowiadającą o księżniczce o tajemniczym imieniu Kaguya, co znaczy świecąca pięknym światłem. Akcja przedstawienia zaczęła się wyjątkowo.

DSC 0635

Czytaj więcej...

22 maja br. uczniowie klasy trzeciej z naszej szkoły wraz z rodzicami, ks. Józefem Cieklińskim, katechetką p. Jolantą Haduch oraz wychowawczynią p. Bożeną Dziedzic, wzięli udział w jednodniowej wycieczce szkolnej do Leżajska i Łańcuta.

Pierwszym celem wycieczki był Leżajsk. Po dwugodzinnej jeździe, która upłynęła szybko i przyjemnie, dotarliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Ojców Bernardynów. Po przebraniu dzieci w stroje komunijne oraz przygotowaniu różyczek dla Maryi, udaliśmy się do kościoła, gdzie wszyscy wzięliśmy udział we Mszy świętej, dziękując Matce Bożej Leżajskiej za sakrament I Komunii. Następnie, wraz z przewodnikiem zaczęliśmy zwiedzanie. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem, ponieważ manierystyczno-barokowy zespół kościoła i klasztoru to najwybitniejsze dzieło architektury sakralnej na Podkarpaciu. Ponadto od połowy XVII wieku zyskał sławę jednego z głównych ośrodków kultu maryjnego na tym terenie. Dzięki umiejętności tutejszych zakonników pozyskiwania utalentowanych artystów z innych ośrodków, a także zamożnych fundatorów, świątynia otrzymała bogaty, unikatowy wystrój, którego elementy, jak słynne stalle czy organy, są przejawami wysokiego kunsztu nie tylko w skali regionu, ale całego kraju. Klasztor w Leżajsku to również rzadki przykład klasztoru warownego z kompletnie zachowanym obwodem obronnym. Zainteresowały nas bardzo zbiory muzealne w klasztornym muzeum, związane z działalnością zakonu Wszystkich zachwyciły piękne organy, należące do najcenniejszych zabytków tego typu nie tylko w Polsce, lecz także w Europie. Sfinansowanie ich powstania zawdzięcza się rodzinie Potockich.1 komunia

Czytaj więcej...

11 maja 2018r. mocna grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w II Gminnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Zespół Szkół w Turzym Polu.

recytatorski

Spotkanie pasjonatów poezji odbywało się pod hasłem:
„Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć poprzez prawdę”
Jana Pawła II. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania poezją oraz ukazanie piękna języka ojczystego.

Czytaj więcej...